Prečo narastá počet empirických blogov?

Autor: Peter Spáč | 17.1.2005 o 15:11 | Karma článku: 4,10 | Prečítané:  2010x

Táto téma ma spontánne napadla po tom, čo s pribúdajúcim počtom blogerov, úmerne rastie počet článkov, ktoré by sa dali označiť za empirické resp. zmyslové. Nechcem týmto článkom útočiť na mojich kolegov, ale zrejme mi postupne dochádza, že som mal o tomto projekte trochu inú predstavu.

Čoraz častejšie sa totiž stretávam s článkami, ktorých pôvod vychádza z priamej životnej skúsenosti. Čiže texty sa zakladajú na tom, čo autor videl, počul, prípadne zažil. Nechcem tieto články odsudzovať ako neplnohodnotné, ale myslím, že zatieňujú práce, ktoré skutočne odzrkadľujú postoje a názory ich autorov.

Nedávno bola zriadená „hitparáda“ najlepších článkov za týždeň. Nie je mi známe, aké kritéria boli pri ich posudzovaní brané do úvahy, ale som do veľkej miery sklamaný tým, že (podľa mňa) tie skutočne najlepšie články v nich nenachádzam. Za také totiž pokladám tie, ktoré vyjadrujú istú myšlienku autora a od ostatných ho viditeľne oddeľujú. Na základe tohto kritéria, by som do danej skupiny patril zrejme aj ja, ale mojím cieľom nie je vlastné zviditeľňovanie. Mojimi favoritmi sú Black Dragon a Karel Ilja Dvořák.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje

Na zabíjačke u Rehákovcov bol aj predseda bratislavského súdu. Kvôli Kočnerovi neodišiel.

Každému kto daroval spermie, môžu raz zaklopať deti na dvere

Príbeh desiatok detí a ich darcu spermií.

Stĺpček Matúša Krčmárika

Sobota sa už nemôže zopakovať. Ak sa brexit neposunie, škodí to všetkým

Johnson koná proti zmyslu zákona.


Už ste čítali?