Ako správny arcibiskup

Autor: Peter Spáč | 24.3.2005 o 13:23 | Karma článku: 7,04 | Prečítané:  2000x

66. výročia vzniku Slovenského štátu, ktoré si pripomenula Slovenská pospolitosť, sa zúčastnil aj arcibiskup Ján Sokol. Aféra v súvislosti s jeho menom na zoznamoch ŠTB sa mu zrejme nevidí ako dostatočná.

V tomto článku vôbec nemám záujem polemizovať nad charakterom vojnového Slovenského štátu, pretože táto téma by si zaslúžila oveľa väčší priestor. Pre mňa tento útvar predstavuje prisluhovača nacistov, porušovateľa ľudských práv a čiernu škvrnu našej histórie. Mnohí mi dáte za pravdu, mnohí budete oponovať. Každý si môže svoj názor vytvoriť sám.

Arcibiskup Sokol, ktorý momentálne popiera svoje pôvodné negatívne stanovisko k uskutočneniu sviečkovej demonštrácie v roku 1988 a zároveň sa s ním spája označenie „agent“, si svojou účasťou na spomínanej akcii veľmi nepomohol.

Na oficiálnej stránke Slovenskej pospolitosti sa okrem iného nachádzajú tieto dve vety:

„Vodca (Slovenskej pospolitosti) vo svojej reči vyzval na boj proti sionistickej snahe o svetovládu a pripomenul, že Slováci sa nikomu nemusia za Slovenský štát ospravedlňovať, ale naopak majú byť hrdí na všetkých, ktorí sa o vznik Slovenského štátu zaslúžili.“

„Pri odchode z akcie sa stalo niečo, čo sme skutočne nečakali – Mons. Ján Sokol podal Vodcovi ruku, vyjadril Vodcovi a celej SP (Slovenskej pospolitosti) podporu a nakoniec Vodcovi požehnal!“

Pán Sokol, ak sú citované vety pravdou, ako občan tohto štátu a (zrejme) aj budúci platca daní, z ktorých časť ide aj na cirkev, ktorú zastupujete, mám k Vám 1 poznámku a tiež 1 otázku.

Poznámka: Vaša účasť na podobných akciách je čisto Vaša vec, ale to, že Ste sa po citovaných slovách vodcu SP nezdvihli zo stoličky a neodišli, je Vaša hanba.

Otázka: Keď Ste SP vyjadrili svoju podporu a dokonca jej vodcovi udelili požehnanie, chcem sa Vás spýtať, akým spôsobom chcete bojovať proti sionistickej snahe o svetovládu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje

Na zabíjačke u Rehákovcov bol aj predseda bratislavského súdu. Kvôli Kočnerovi neodišiel.

Každému kto daroval spermie, môžu raz zaklopať deti na dvere

Príbeh desiatok detí a ich darcu spermií.

Stĺpček Matúša Krčmárika

Sobota sa už nemôže zopakovať. Ak sa brexit neposunie, škodí to všetkým

Johnson koná proti zmyslu zákona.


Už ste čítali?