Volebný seriál začína

Autor: Peter Spáč | 15.1.2007 o 18:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1279x

O čo v tejto rubrike ide.

Téma volebného systému na Slovensku je vcelku nenápadná a vynára sa v určitých časových intervaloch, keď niektorý z politických predstaviteľov dospeje k tomu, že je čas na zmenu. Následne prebehne v médiách výmena názorov medzi jednotlivými stranami, ktorá skončí s tým, že "v ďalšom volebnom období sa niečo stane".

Politické strany a celkovo slovenskí politici pritom zabúdajú na základnú vec, a to objasniť túto problematiku aspoň v náznakoch verejnosti. Volebný systém totiž nie je ich súkromnou záležitosťou, ale týka sa predovšetkým samotných voličov, čiže nás všetkých.

Základným cieľom nasledujúcich na seba nadväzujúcich článkov tak bude postupne vysvetliť slovenský volebný systém a jeho možné vývojové alternatívy. Inými slovami bude suplovať to, čo by malo byť povinnosťou slovenských politikov. Ak totiž zostane zachovaný tento stav, tak sa raz skutočne "v ďalšom volebnom období niečo stane" a slovenská verejnosť bude informovaná porovnateľne, ako keď hlasovala v referende o európskej ústave.

Predpokladaný počet častí článkového seriálu je 5, nie je to však definitívny údaj. Prvá časť sa bude venovať základným pojmom súvisiacich s volebnými systémami ako takými, takže každý, kto sa s nimi už stretol, ju môže bez obáv vynechať. Ďalšie časti už budú zamerané výlučne na situáciu na Slovensku.

Diskusia k článkom tak bude priestorom nielen pre vaše reakcie, ale i pre akékoľvek otázky, na ktoré (ak to bude v mojich silách) rád odpoviem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci naďalej pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc, hoci si musia preplácať cestu sami.

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil.


Už ste čítali?