Volebný seriál začína

Autor: Peter Spáč | 15.1.2007 o 18:22 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1289x

O čo v tejto rubrike ide.

Téma volebného systému na Slovensku je vcelku nenápadná a vynára sa v určitých časových intervaloch, keď niektorý z politických predstaviteľov dospeje k tomu, že je čas na zmenu. Následne prebehne v médiách výmena názorov medzi jednotlivými stranami, ktorá skončí s tým, že "v ďalšom volebnom období sa niečo stane".

Politické strany a celkovo slovenskí politici pritom zabúdajú na základnú vec, a to objasniť túto problematiku aspoň v náznakoch verejnosti. Volebný systém totiž nie je ich súkromnou záležitosťou, ale týka sa predovšetkým samotných voličov, čiže nás všetkých.

Základným cieľom nasledujúcich na seba nadväzujúcich článkov tak bude postupne vysvetliť slovenský volebný systém a jeho možné vývojové alternatívy. Inými slovami bude suplovať to, čo by malo byť povinnosťou slovenských politikov. Ak totiž zostane zachovaný tento stav, tak sa raz skutočne "v ďalšom volebnom období niečo stane" a slovenská verejnosť bude informovaná porovnateľne, ako keď hlasovala v referende o európskej ústave.

Predpokladaný počet častí článkového seriálu je 5, nie je to však definitívny údaj. Prvá časť sa bude venovať základným pojmom súvisiacich s volebnými systémami ako takými, takže každý, kto sa s nimi už stretol, ju môže bez obáv vynechať. Ďalšie časti už budú zamerané výlučne na situáciu na Slovensku.

Diskusia k článkom tak bude priestorom nielen pre vaše reakcie, ale i pre akékoľvek otázky, na ktoré (ak to bude v mojich silách) rád odpoviem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA BORISA VANYU

Prečo sa na malom ostrove strieľalo aj po nemeckej kapitulácii

Zabíjajme, lebo aj tak nás zabijú.

SPIŠ KORZÁR

Po prietrži mračien ostali popradské ulice pod vodou

Počasie dalo v sobotu Tatrancom opäť zabrať.


Už ste čítali?